Naucz się jak się uczyć języków obcych i przedmiotów szkolnych

Uncategorized

„Jak mogę się uczyć i wszystko pamiętać?”

Po pierwsze – zapamiętywanie doprowadzi cię tylko do tej pory. Aby osiągnąć jak najlepsze wyniki w szkole, ważne jest, aby dobrze zrozumieć dany temat.

Wymagają to jednak zastosowania nietypowych pomysłów, koncepcji i systemów. I Ty możesz podjąć kroki poprawy pamięci i maksymalnego wykorzystania zdolności mózgu.

W JAKI SPOSÓB MOGĘ POPRAWIĆ MOJĄ PAMIĘĆ ?
Wszystko wymaga praktyki. Wielu uczniów ma trudności z zapamiętywaniem faktów i materiałów, ponieważ po prostu nie poświęcają czasu na regularne myślenie lub ich koncentracja jest na niskim poziomie. Gdy umysł nie jest przygotowany do zajęcia się informacjami, zamiast pytać, jak szybciej zapamiętywać do egzaminów, uczniowie powinni uczyć się, jak efektywniej wykorzystywać swoją pamięć podczas nauki.

Im częściej stosujesz techniki pamięciowe, powtarzasz zapamiętany materiał, tym lepiej ćwiczysz umysł, pamiętasz o tym, co studiowałeś z większą dokładnością.

Istnieją ciekawe sztuczki pamięciowe, których możesz użyć:

1. ZORGANIZUJ SWOJĄ PRZESTRZEŃ
Aby poprawić swoją pamięć, musisz być w stanie skupić się. Wszelkie przeszkody zapobiegną temu, więc upewnij się, że w twojej przestrzeni nie ma bałaganu i że masz wszystkie materiały potrzebne do sesji studyjnej.

2. WIZUALIZUJ INFORMACJE PAŁACEM MYŚLI
Użyj metody Loci. Jest to technika polegająca na wizualizacji domu, łącząc pokoje w domu z fragmentami informacji. Nowe informacje trafiają do nowego pokoju. Otwórz szafę, aby znaleźć nazwy kości w stopie. Otwórz szufladę, aby znaleźć wzór chemiczny.

3. UŻYWAJ AKRONIMÓW I MNEMONIKI
Twórz wzory i słowa na podstawie informacji, które musisz zapamiętać. Powiązanie pierwszej litery każdego elementu ze słowem, frazą lub rymem może ułatwić przywołanie informacji. Te sztuczki są szczególnie przydatne, aby pomóc zapamiętać listy i uporządkowane informacje.

4. ZAPAMIĘTAJ SZCZEGÓŁY TWARZY ZE ZDJĘCIA
Przywoływanie nazw może być łatwiejsze dzięki kojarzeniu obrazów i nazw w sprytny, unikalny sposób. Zapamiętaj nazwiska osób, które poznajesz, łącząc rysy twarzy z ich nazwiskami.

5. WYKORZYSTAJ TECHNIKĘ ŁAŃCUCHOWĄ
Stwórz historię z wielu wyrazów lub zdanie na podstawie niektórych informacji, aby można je było łatwiej przywołać. Zapamiętaj kolejność planet, opowiadając o nich na spotkaniach ze znajomymi. Historia może być głupia i zabawna, co ułatwi zapamiętanie.

6. UCZ SIĘ DZIAŁAJĄC
Dowiedz się informacji, odgrywając ją. Za pomocą gestów i innych ruchów możesz lepiej zapamiętać informacje z pamięcią mięśni. Jeśli nie możesz się poruszać podczas nauki, użyj wyobraźni i motoryki ciała, aby wyobrazić sobie łatwiej.

7. STUDIUJ W RÓŻNYCH LOKALIZACJACH
Twoja pamięć może być wyzwalana przez różne sygnały w twoim otoczeniu. Jeśli masz problemy z zapamiętywaniem materiału, który studiujesz, spróbuj przenieść się w nowe miejsce, zapamiętuj je i kojarz miejsce z zapamiętywanym materiałem, aby informacje wyróżniały się w twoim umyśle.

8. KONIECZNIE RÓB POWTÓRKI
Przejrzyj materiał, który studiowałeś kilka godzin / dni po ich zapamiętaniu. Zanotuj w pamięci wszystko, co zapomniałeś, i ponownie przejrzyj te obszary, które nie utarły się jeszcze w pamięci.

Szkoła Pamięci i Koncentracji „PRYMUS” w Szczecinie

www.prymus.szczecin.pl